Sto lat w zdrowiu

Świebodziczanin, Pan Bolesław Kryściak 19 listopadaświętował setne urodziny.  W wieku 92 lat  pokonał 300 schodów na latarnię w Świnoujściu, a trzy lata później postanowił zjechać ze zjeżdżalni na świebodzickim basenie. 


 

Pan Bolesław urodził się 19 listopada 1917r. we wsi Słupsko (woj. łódzkie, powiat wieluński, aktualnie gmina Mokrsko). W czasie wojny był wywieziony na przymusowe roboty do Niemiec. W 1947 r. wraz z żoną Martą osiedlił się w Świebodzicach, gdzie przez wiele lat pracował w przemyśle odzieżowym. Wraz z żoną doczekali się 2 dzieci (córka i syn) oraz 3 wnuków i 3 prawnuków. Aktualnie jubilat mieszka wraz z synem i jego rodziną.

Pan Bolesław cieszy się nadal dobrym zdrowiem i niezłą kondycją fizyczną. Jeszcze kilka miesięcy temu sam wychodził po drobne zakupy na śniadanie do pobliskiego sklepu. 
Sekret długowieczności naszego drogiego jubilata nie został wyjawiony, ale wnuk zdradził, że dziadek zawsze lubił dużo słodzić i solić – czyli okazuje, że zakazane „białe” konserwanty nie tak do końca chyba szkodzą. Nawet dziś Pan Bolesław wsypuje do herbaty 4 łyżeczki cukru.
 
W wieku 92 lat samodzielnie pokonał 300 schodów na latarnię w Świnoujściu, a trzy lata później postanowił zjechać ze zjeżdżalni do świebodzickiego basenu. To się nazywa fantazja!

Z kwiatami i gratulacjami do Szacownego Jubilata udał się Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Szymecka. Oprócz najserdeczniejszych życzeń urodzinowych burmistrz przekazał Panu Bolesławowi także listy gratulacyjne, wystosowane przez Prezes Rady Ministrów Beatę Szydło oraz Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. 

opr. adm
fopto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno