Minus 120 stopni - nowa kriokomora w Uzdrowisku

Co daje przebywanie w niewielkim pomieszczeniu, gdzie temperatura spada do -120 stopni Celsjusza. Sprawdziliśmy w nowej kriokomorze w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie-Zdroju. Terapia zimnem leczy wiele schorzeń. 

 
 
Kriokomora powstała w Zakładzie Przyrodoleczniczym przy ulicy Sienkiewicza 1 w Szczawnie – Zdroju. Koszt inwestycji to około 200 tysięcy złotych.
 
- Kriokomora jest drugim tego typu obiektem w uzdrowisku. Pierwsza służy przede wszystkim zadaniom związanym z rekreacją, ta służyć będzie rehabilitacji i leczeniu - mówi prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek. 
 
 
 
Kriokomora pomaga między innymi w walce z bólem, przyspiesza rehabilitację i wzmacnia odporność. Jej zastosowanie w leczeniu chorób jest bardzo szerokie.
 
- Kriokomora powstała dla pacjentów, którzy cierpią na schorzenia narządu ruchu, choroby reumatoidalne, zwyrodnieniowe. Można to również potraktować jako zabieg odnowy biologicznej, przeznaczony dla osób uprawiających czynnie sport. Mogą z niego skorzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze pod warunkiem, że nie cierpią na nadciśnienie - mówi koordynator ds. fizjoterapii w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina, Beata Szymszajner – Pomaga w leczeniu choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, depresji czy wypalenia zawodowego.
 
 
Zakład Przyrodoleczniczy ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z zabiegu można też skorzystać prywatnie, oczywiście po konsultacji z lekarzem. Jednorazowy koszt to 35 złotych, w ramach zabiegu wykonywany jest pomiar ciśnienia krwi, pobyt w kriokomorze oraz 30-minut ćwiczeń rehabilitacyjnych. By terapia przyniosła efekty najlepiej jest zdecydować się na minimum 5 zabiegów. Najlepsze rezultaty odczujemy przy serii 10 zabiegów.
 
 
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno