Kolejni pijani kierowcy

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali w miniony weekend dwóch kierowców, którzy wsiedli za kółko po kielichu. Jeden z nich – 30-letni wałbrzyszanin – nie miał też prawa jazdy i spowodował wypadek. Mężczyzna miał 1,48 promila alkoholu we krwi.

W miniony weekend policjanci prowadzili kontrole na drogach powiatu wałbrzyskiego. Kryptonim pierwszej akcji to „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”, celem drugiej akcji było sprawdzanie trzeźwości kierowców.
 
Pierwsza akcja miała na celu wyeliminowanie takich zachowań jak przekraczanie dozwolonej prędkości, przejeżdżanie podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowe zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.
 
Funkcjonariusze skontrolowali pod tym kątem 39 kierowców i stwierdzili 8 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 9 kierowców nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych.
 
Policjanci zatrzymali też 30-letniego mieszkańca Jedliny-Zdroju, który kierował samochodem osobowym mimo braku prawa jazdy. Policjanci odebrali także 7 dowodów rejestracyjnych.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno