Ulica Łukasińskiego bezpieczna dla rowerzystów i pieszych

Zakończono kolejny etap budowy ścieżek rowerowych w Świdnicy, w ramach projektu „Rowerem przez miasto”. Gotowa jest kolejna część ciągu pieszo – rowerowy wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Waleriana Łukasińskiego. 

 
 
Wartość inwestycji to ponad 1 700 000 zł. Zadanie częściowo zrealizowano ze środków ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. 
 
W tej chwili na ulicy Łukasińskiego trwają roboty uzupełniające, ich celem jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Powstanie między innymi: nowy chodnik wzdłuż ul. Waleriana Łukasińskiego od wejścia do Parku Ułanów do ul. Saperów oraz od ul. Kanonierskiej do ul. Ks. Bolka Świdnickiego.
 
 
 
Wartość prac dodatkowych to kwota około 132 000 zł, pokryta w całości z budżetu miasta Świdnicy.  Jest to również ostatni moment na zgłoszenie ewentualnych uwag przez mieszkańców ulicy Łukasińskiego, dotyczących poprawienia ich bezpieczeństwa w strefie prowadzonej inwestycji. 
 
 
 
 
opr.wb
foto:użyczone
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno