8 tysięcy dzieci w Wałbrzychu objętych jest programem 500+

8 tysięcy dzieci w Wałbrzychu objętych jest programem 500+. Obecnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej złożonych jest  5777 wniosków o przyznanie świadczenia.

Świadczenia przyznawane są na okres od 1 października do 30 września następnego roku. Po upływie roku trzeba składać ponownie wniosek.

- Jest warunek, by otrzymać świadczenie na granicy dwóch okresów, należało złożyć wniosek do końca sierpnia. Jeżeli ktoś nie złożył do końca sierpnia, to nic się nie stało Jeżeli złożył w późniejszym okresie, świadczenia otrzyma z wyrównaniem za październik. To będzie w listopadzie, bądź grudniu. - mówi Małgorzata Staniewska, zastępca kierownika działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.  

To w jaki sposób 500 + jest wykorzystywane, może podlegać kontroli. W Wałbrzychu jeszcze nie było przypadku by komuś odebrano świadczenia.  Osobom, które nie radzą sobie z gospodarowaniem pieniędzmi pomagają asystenci rodziny.

- Jeżeli mamy informację, że świadczenia są marnotrawione, wówczas zgłaszamy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, do asystentów rodziny, pracowników socjalnych w celu udzielenia informacji.  - mówi Małgorzata Staniewska, zastępca kierownika działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

- Stworzyliśmy bardzo dobre warunki do wypłaty 500 +. Ponieważ były środki by zorganizować odpowiednie pomieszczenia, zatrudnić pracowników, kupić komputery. Akurat mieliśmy siedzibę w takim miejscu, gdzie była sala konferencyjna, którą przystosowaliśmy i podzieliliśmy na sześć pokoi, przeszklonych trochę w stylu amerykańskim. Jeśli chodzi o warunki, to myślę, że klienci nie narzekają. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Grażyna Urbańska.

Większość pobierających 500 +  otrzymuje pieniądze przelewem.

- Wszystkie środki finansowe (jeśli chodzi o zasiłki z pomocy społecznej i świadczeń rodzinnych) przelewamy na konto. Jeżeli ktoś nie ma konta, lub nie chce go założyć, mamy karty tzw. prepaidowe (wypłacamy w formie bezgotówkowej). Naprawdę w niewielu przypadkach wypłacamy gotówką. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Grażyna Urbańska.

 

pm

foto: archiwum

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno