Ranking Liceów 2018 - II LO najlepsze w Wałbrzychu

Ranking PERSPEKTYW: II LO w Wałbrzychu na 127 miejscu, na 190 miejscu II LO w Świdnicy a na 242 świdnickie I LO. 

Ranking "Perspektyw"  uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. 
 
Sukcesy w olimpiadach - 30%
Matura z przedmiotów obowiązkowych - 25%
Matura z przedmiotów dodatkowych - 45%


Na pierwszym miejscu znalazło się XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina,  na drugim Liceum Akademickie UMK z Torunia i na trzecim miejscu XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy. 

Z województwa dolnośląskiego najwyżej uplasowało się LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu (na 6 miejscu( i słynna "czternastka" - LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (miejsce 7) 

W regionie wałbrzyskim najwyższe bo 127 miejsce zajęło  II LO w Wałbrzychu, na 190 miejscu znalazło się II LO w Świdnicy a na 242 świdnickie I LO. opr. adm
foto: walbrzych24.com
źródło: perspektywy.pl


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno