Boguszów Gorce: 41-latek przysypany w biedaszybie

Kolejny wypadek w biedaszybach, tym razem w  okolicach Nowego Lubominka w Boguszowie - Gorcach.   41-latek podczas nielegalnego wydobycie węgla został przysypany ziemią. Mężczyzna trafił do szpitala, jego stan jest jak określają lekarze, skrajnie cieżki.  

 

41-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do wałbrzyskiego szpitala, gdyby nie jego kolega z którym kopał węgiel prawdopodobnie zginąłby. Jak udało nam sie ustalić w okolicach Nowego Lubominka w Boguszowie - Gorcach dwóch meżczyzn nielegalnie wydobywało węgiel. Był wczesny poranek, było jeszcze ciemno gdy podczas prac nagle na głowę jednego z mężczyzn osunęłą się ziemia.

- Na jednego z mężczyzn  osunęła się ziemia, drugi pomógł koledze wydostać się z biedaszybu, zaniósł go do domu i wezwał karetkę  -  mówi rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży.

 Pracownicy pogotowia zawieźli mężczyznę do wałbrzyskiej szpitala i poinformowali policję.

- Pacjent trafił  w stanie skrajnie ciężkim, po urazie, można powiedziec wielonarządowym, bo obejmującym uraz klatki piersiowej i jamy brzusznej. Peknięta wątroba, krwawienie do jamy brzusznej. Niedokrwienie i niedotlenienie wielu narządów - mówi w rozmowie z Muzycznym Radiem ordynator Oddziału Anestozjologii  Intensynej Terapii wałbrzyskiego szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu,  Romuald Komandorski.


-  Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli  narzędzia używane przez mężczyn oraz wykonali oględziny miejsca  - dodaje Marcin Świeży.

Trwają czynności w celu ustalenia przyczyn wypadku. 

To kolejny wypadek na przestrzeni miesięca. w połowie grudnia w Wałbrzychu w dzielnicu Sobięcin grząska ziemia przysypała mężczyznę, który nielegalnie wydobywał węgiel. Mężczyzna został wyciągnięty z biedaszybu przez strażaków i trafił do szpitala. Miał dużo szczęscia, po wykonaniu badań opuścił szpital.
 

opr. adm
foto: ilusracyjne

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno