41-latek przysypany w biedaszybie nie zyje

Zmarł 41-letni mężczyzna przysypany ziemią w biedaszybie w Boguszowie - Gorcach.  


 

41-latek wraz z kolegą nielegalnie wydobywał węgiel w biedaszybie w okolicach Nowego Lubominka w Boguszowie - Gorcach. W pewnym momencie przygniotła go osuwająca się ziemia. Kolega 41-latka  wyciągnął mężczyznę z biedaszybu, zaniósł do domu i wezwał karetkę. 41-latek w stanie skrajnie ciężkim trafił do wałbrzyskiego szpitala. 

- Pacjent trafił  w stanie skrajnie ciężkim, po urazie, można powiedziec wielonarządowym, bo obejmującym uraz klatki piersiowej i jamy brzusznej. Peknięta wątroba, krwawienie do jamy brzusznej. Niedokrwienie i niedotlenienie wielu narządów - mówił w rozmowie z Muzycznym Radiem ordynator Oddziału Anestozjologii  Intensynej Terapii wałbrzyskiego szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu,  Romuald Komandorski.

NIestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. 

- Policja prowadzi czynności w związku z nieumyślnym spowodowaniem śmierci człowieka. Dokumentacja zostanie przesłana do prokuratury - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży. 

 

To kolejny wypadek na przestrzeni miesięca. W połowie grudnia w Wałbrzychu w dzielnicu Sobięcin grząska ziemia przysypała mężczyznę, który nielegalnie wydobywał węgiel. Mężczyzna został wyciągnięty z biedaszybu przez strażaków i trafił do szpitala. Miał dużo szczęscia, po wykonaniu badań opuścił szpital.
 

opr. adm
foto: ilusracyjne

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno