Zaginieni 13-latkowie odnalezieni przez policję
Policja odnalazła dwóch 13-latków, którzy zgubili się wczoraj wieczorem w Książańskim Parku Krajobrazowym.  Nastolatków szukało kilkunastu policjantów,  GOPR-owcy i strażacy. 
Nastolatkowie wybrali się do Książańskiego Parku Krajobrazowego. Gdy zgubili się zadzwonili na numer 997 i poinformowali  dyżurnego wałbrzyskiej policji, że nie potrafią wrócić do domu. Chłopcy byli zdezorientowani, ale z ich informacji telefonicznej wynikało, że lasem mogli przedostać się z wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze w kierunku Przełomów pod Książem. 
 
Chłopcy byli na tyle przytomni, że zadzwonili na numer alarmowy policji. Dyżurny otrzymał zgłoszenie wczoraj około godziny 17:00 i podjął decyzję o rozpoczęciu poszukiwań.
 
- Gdy zaczęło robić się ciemno, chłopcy stracili orientację w terenie i zamiast wracać do miejsca zamieszkania zaczęli iść w przeciwnym kierunku - informuje rzecznik wałbrzyskiej policji Marcin Świeży.
 
W poszukiwania dzieci zaangażowano także 2 zastępy straży pożarnej wyposażone w quady i psy. Po około godzinie poszukiwań, policjanci odnaleźli 13-latków. Byli zmarznięci i przerażeni, ale nic im się nie stało.
 
- Policjanci poruszali się od terenu dzielnicy Podzamcze do Starego Książa, a następnie w dół rzeki Pełcznicy. Po blisko godzinie nawoływań, dwaj policjanci usłyszeli chłopców. Policjanci udzielili im pierwszej pomocy przedmedycznej – tłumaczy Marcin Świeży.
 
Jak twierdzili nastolatkowie, w Książańskim Parku Krajobrazowym bywali dość czesto, jednak gdy zrobiło się ciemno nie potrafili odnaleźć się w terenie i zamiast wracać, oddalali się od miejsca zamieszkania. 
 
Jak tłumaczył Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej, strażacy przewieźli chłopców na quadach do bezpiecznego miejsca, z którego mogli – cali i zdrowi, zostać oddani w ręce rodziców.
 
 

opr. adm
foto: KMP WałbrzychZapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno