Wylewał fekalia przez okno - skończyło się ciężkim pobiciem

Nawet 15 lat więzienia grozi 24-letniemu mieszkańcowi ul. 11 Listopada, który pobił swojego sąsiada. Mężczyźnie puściły nerwy, bo jego sąsiad wielokrotnie wylewał fekalia przez okno. 

Wylewanie fekaliów i innych nieczystości przez okna ma długą tradycję. W Średniowieczu wszelkie nieczystości wylewano przez okno prosto na ulice.
 
Najwyraźniej takim zwyczajom hołdował 59-letni mieszkaniec ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mężczyzna od dłuższego czasu opróżniał wiadro z fekaliami wprost przez otwarte okno. Jego zachowanie doprowadziło do ostateczności 24-letniego mieszkańca tej samej kamienicy. Wzburzony mężczyzna sięgnął po siłowe rozwiązanie problemu i pobił 59-latka.
 
- Jak ustalono, tłem całego zajścia była uciążliwość sąsiada dla sprawcy. Sprawca miał wielokrotnie zwracać mu uwagę, co zostało potwierdzone w zgromadzonym materiale dowodowym. Świadkowie przekazywali, że poszkodowany miał wylewać fekalia przez okno  - mówi prokurator rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski. 
 
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu skierowała do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu Łukaszowi M.
 
- Mężczyzna został oskarżony o to, że w jednym z budynków położonych na ul. 11 Listopada usiłował spowodować chorobę realnie zagrażającą życiu Zbigniewa B. poprzez ciężkie pobicie. Szczególnie zaatakowane zostały okolice szyi. Zamierzonego celu sprawca nie osiągnął, wywołał jednak u pokrzywdzonego obrażenia ciała powyżej dni siedmiu – tłumaczy prokurator rejonowy w Wałbrzychu - Jest to zbrodnia, więc czyn ten zagrożony jest karą od 3 do 15 lat więzienia.
 
Łukasz M. był tymczasowo aresztowany, nadal ma jednak zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Co grozi 59-latkowi? W świetle prawa, czyny których się dopuszczał to jedynie wykroczenia, a podejrzany zamiast dopuścić się samosądu, powinien zgłosić sprawę odpowiednim służbom. 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno