Pieszy kontra pojazd

Policjanci w związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi jakie panują na drogach w okresie zimowym zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz wobec pieszych. W czwartek na terenie Wałbrzycha oraz całego powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Pieszy kontra pojazd”.

Ostatnie dni to niesprzyjające warunki pogodowe. Deszcz i mgła powodują zmniejszoną przejrzystość powietrza. Policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo pieszych, jak i kierujących, w czwartek zwracali szczególną uwagą na zachowanie kierujących wobec pieszych i odwrotnie.
 
Mundurowi objęli nadzorem przejścia dla pieszych w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 2 z nich dotyczyły nieustąpienia pierwszeństwa pieszym, a 6 nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych.
 
Podczas akcji mundurowi nadzorowali także prawidłowość poruszania się samych pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 59 wykroczeń, z czego 54 dotyczyły przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych, a 2 niestosowania się pieszych do sygnalizatora.
 
Pamiętajmy, pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W przypadku zdarzenia z udziałem pojazdu nie ma najmniejszych szans, aby wyjść z niego bez szwanku. Prawa i obowiązki oraz zasady bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego znajdziecie POD TYM LINKIEM.
 
opr. plr
żródło: KMP w Wałbrzychu
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno