Czy PSL uzdrowi Muchę?
Powiatowy radny Arkadiusz Mucha wstąpił w szeregi klubu radnych PSL w powiecie wałbrzyskim. Zgodził się również z ich ramienia zasiadać w komisji rewizyjnej. Czy radny uskarżający się na bardzo zły stan zdrowia, przez który od trzech lat nie stawia się w pracy wyzdrowieje dzięki PSL?
Arkadiusz Mucha do rady powiatu dostał się z listy Platformy Obywatelskiej. Z członkostwa w klubie radnych PO zrezygnował pod koniec 2015 roku i do tej pory pozostawał radnym niezależnym. Niespodziewanie jednak przyjęty został teraz do klubu radnych PSL. 
 
Oznacza to, że znajdzie się w koalicji rządzącej powiatem wałbrzyskim. Skąd taka zmiana frontu? Do zmiany barw klubowych na zielone Muchę namówił szef klubu radnych PSL, Stanisław Janor.
 
- Po rozmowie z panem radnym Muchą chcieliśmy uzupełnić komisję rewizyjną, gdzie pan Mucha wyraził zgodę, złożył akces do uczestnictwa w komisji i na dalszą szeroką współpracę - mówi członek zarządu powiatu i szef klubu radnych PSL Stanisław Janor.
 
Okazuje się, że Arkadiusz Mucha ma być receptą na kryzys w radzie związany z brakiem komisji rewizyjnej. We wrześniu ubiegłego roku z prac w komisji zrezygnowali radni Kamil Orpel, Andrzej Lipiński i Marek Tarnacki. Klub radnych PO postawił wówczas warunek, że wystawi nowego kandydata pod warunkiem, że to samo uczyni klub radnych PSL. Ci z kolei nie mogli tego zrobić, ponieważ radni PSL objęli już wszystkie najważniejsze funkcje w pozostałych komisjach i nie mieli już kogo wystawić.

Czy członkowie PSL są zatem dumni z pozyskania nowego zawodnika?
 
- Tu nie chodzi o jakąś moją dumę, po prostu radni są zobowiązani do pracy w komisjach. Przekonałem radnego, że jest to jego obowiązkiem bo otrzymał mandat radnego w demokratycznych wyborach i jego obowiązkiem jest praca w jakiejkolwiek komisji, a że nie uczestniczył w żadnej to złożyłem mu propozycję pracy w komisji rewizyjnej - mówi Janor.


Jak Arkadiusz Mucha pracował do tej pory w radzie powiatu?

Jego absencja na sesjach wynosi około 33% - średnio nie uczestniczył w co trzeciej sesji. Najczęściej był wótedy na zwolnieniu lekarskim, choć nie zawsze. Na sesjach pojawiał się też mimo zwolnienia, choć nie powinien. Czy zatem klubowi koledzy nie obawiają się, że częste choroby przeszkodzą radnemu w wykonywaniu jego obowiązków, lub też nie będzie stawiał się na obradach gdy nie będzie miał na to ochoty?
 
- Z tego co mi obiecał pan radny, będzie pracował i uczestniczył we wszystkich sesjach i komisjach, które wyznaczą ich przewodniczący. A wcześniej mógł czy nie mógł to nie moja decyzja bo tyle wątków się wokół tego snuje, że jakieś chorobowe... ja nie jestem kompetentny by oceniać jego przydatności podczas chorobowego czy jakiś innych spraw - twierdzi Stanisław Janor.
 
- Wierzę w to, że pan Arkadiusz Mucha będzie sprawnie pracował w komisji rewizyjnej, jednej z ważniejszych komisji w samorządzie. Myślę, że będzie sprawnym radnym, który będzie realizował zadania na rzecz mieszkańców powiatu wałbrzyskiego - mówi starosta powiatu wałbrzyskiego,  Jacek Cichura, również członek klubu radnych PSL.
 
Czy klub radnych PSL znalazł lekarstwo na liczne choroby Arkadiusza Muchy? Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski stanowczo deklarował, że wierzy we wszystkie choroby radnego Muchy.
 
- Ze wszystkich dokumentów, które przedstawia pan Mucha wynika, że jest on osobą chorą. Dyskryminacja kogoś tylko dlatego, że jest osobą chorą nie mieści się w mojej kulturze. Uważam, że słabszych powinniśmy bronić a potrzebującym pomagać - mówił w listopadzie ubiegłego roku Krzysztof Kwiatkowski.
 
Jeśli radny jak deklarują jego nowi klubowi koledzy będzie sprawnie pracował w komisji i na sesjach to być może uzdrowią go na tyle, że powróci do pracy w Uzdrowisku. Przypomnijmy, że koalicja rządząca stanęła murem za Arkadiuszem Muchą w czasie głosowań nad zgodą na jego zwolnienie z Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, gdzie od trzech lat zasłaniając się zwolnieniami lekarskimi nie pojawia się w pracy.

red
foto:montaż: monter


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno