'Bomber' z Victorii zatrzymany (VIDEO)

Sprawca fałszywego alarmu o podłożonej w Galerii Victoria bombie w rękach policji.  29-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha grozi do 8 lat wiezienia i wysoka gdzywna. Dlaczego mężczyzna poinformował policję o podłożonej bombie?  Jak tłumaczył, chciał zorganizować policji... ćwiczenia.
 

Mężczyzna wiadomość o bombie wysłał mialem, w efekcie ewakuowano ludzi z galerii.  Nad sprawą od kilku miesięcy pracowali wałbrzyscy poliicjanci i w końcu udało się. W czwartek 11 stycznia 2018 mundurowi zatrzymali 29-letniego wałbrzyszanina.
 
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Tłumaczył, że chciał „zorganizować” służbom mundurowym ćwiczenia, gdyż te dawno takich nie przeprowadzały. 
 
Mieszkaniec Wałbrzycha odpowie za poinformowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej policjantów o planowanym 18 października ubiegłego roku zdetonowaniu bomby w wałbrzyskim centrum handlowym, o podłożeniu innego ładunku wybuchowego i o rozprzestrzenieniu choroby zakaźnej tydzień później. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję wszystkich służb ratowniczych, wiedząc że zagrożenia nie ma.  
 
29-latek stanie teraz przed sądem, grozi mu do 8 lat więzienia i wysoka grzywna - nie mniej niż 10 tysięcy złotych.
 
opr. plr
foto: archiwum
video: KMP w Wałbrzychu
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno