Basen w Głuszycy juz wiosną

Prace nad budową krytej pływali „Delfinek” w Głuszycy idą pełną parą. Jakie atrakcje będą czekać na odwiedzających basen?

Wyświetl galerię 1/10

- Podłoga betonowa jest wylana, przygotowana pod montaż płyt stalowych dna. Aktualnie realizujemy roboty związane z technologią basenową, z wentylacją mechaniczną. Są wykonywane sufity podwieszane. Cały kompleks basenu „Delfinek” będzie się składał z niecki stalowej, w której będzie można pływać. Będą też w tej niecce atrakcje basenowe – masaże, bicze wodne, będzie wanna jacuzzi, będzie też sauna i mały brodzik dla dzieci. - mówi Tomasz Ligierko z Dolnośląskiej Firmy Budownictwa Ogólnego.

 Główną funkcją pływalni ma być realizacja nauki pływania dla dzieci i młodzieży pod nadzorem przeszkolonych nauczycieli wychowania fizycznego. Nie tylko młodzież będzie mogła korzystać z pływalni. Będzie ona również dostępna dla mieszkańców Głuszycy.

- Mieszkańcy Gminy Głuszyca oczekują na zakończenie inwestycji. Bardzo cieszy nas fakt, że oprócz samego basenu, będzie można korzystać i z sauny i z jacuzzi. Będzie również atrakcją dla dzieci. Środki pozyskane na budowę krytej pływalni „Delfinek” pochodzą i z Urzędu Marszałkowskiego i z Ministerstwa Sportu. Dzięki tym dofinansowaniom, gmina może zrealizować inwestycję długo oczekiwaną przez mieszkańców Głuszycy.  - mówi rzecznik burmistrza Głuszycy, Sabina Jelewska. 

 

pm

foto: WTV

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno