Nielegalny tytoń o wartości 140.000 zł
Papierosy i krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy o wartości 140.000 złotych przechwycili strażnicy graniczni z Kłodzka. Zatrzymano 34 i 46-latka.

 
 
Najpierw funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Lexusa, którym podróżował 34-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Nerwowe zachowanie mężczyzny skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli autau. W samochodzie ujawniono 17100 sztuk papierosów oraz 26 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Łączna wartość ujawnionego towaru to niemal 30.000 zł.Podczas kolejnej kontroli drogowej, w Fordzie Mondeo, którym podróżował 46-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, ujawniono 8 worków, w których znajdowało się 160 kilogramów krajanki tytoniowej. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi łącznie ponad 110.000 zł.
 
Dalsze czynności w związane z ujawnionymi i zatrzymanymi wyrobami tytoniowymi prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku.

opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno