Kobiecy Gwarek rośnie w siłę
Prężnie rozwijający się KP Gwarek Wałbrzych ma kolejne powody do radości. Tym razem za sprawą kobiecej drużyny, która godnie reprezentowała klub z ulicy Jagiellońskiej podczas turnieju juniorek młodszych zorganizowanego przez Polonię Świdnica.
Wyświetl galerię 1/1
Złożony z młodziczek oraz trampkarek zespół Gwarka wystąpił w turnieju juniorek młodszych (rocznik 2001) zorganizowanym przez Polonię Świdnica. Z całkiem niezłym skutkiem, należy dodać, mimo iż do swej dyspozycji trener Łukasz Wojciechowski miał zaledwie jedną piłkarkę wspomnianego rocznika, podczas gdy reszta zespołu to dziewczyny urodzone w latach 2002 - 2005. 
 
Wałbrzyszanki odniosły jedno zwycięstwo, po dobrym meczu nasze panie pokonały Lechię Dzierżoniów 2:1. Ponadto zanotowały remis 1:1 z Piastem Żmigród oraz trzy porażki: 1:9 z AZS-em Wrocław, 0:5 z Polonią Świdnica oraz 1:2 ze Ślęzą Wrocław. - Szczególnie żal minimalnej przegranej ze Ślezą, gdyż na 100 procent nie byliśmy gorsi od przeciwnika -, tłumaczył opiekun Gwarka.
 
Mimo to wałbrzyszanki zasługuje na duże słowa uznania, chociażby z racji różnicy wieku pomiędzy piłkarkami z ulicy Jagiellońskiej a rywalkami. - Jeszcze dużo pracy przed nami, ale wyniki dziewcząt na pewno cieszą. Kto wie, może za kilka lat Gwarek reaktywuje drużynę występującą w III lidze kobiet -, przyznał Łukasz Prugar, prezes klubu.
 
Bramki dla Gwarka w turnieju zdobywały: Czerniachowska 2, Sądzyńska, Adamczyk oraz Kopecka
Gwarek: Ostrowska, Sądzyńska, Tokar, Adamczyk, Kopecka, Czerniachowska, Marczewska, Kaczanowska, Wilk, Borowska. Trener: Łukasz Wojciechowski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno