Badacz Riese, Jacek Wilczur uhonorowany
Jacek Wilczur w 1964 roku, dowodził ekspedycją poszukiwawczo-eksploracyjną na terenie Gór Sowich. Działał m.in. w Walimiu, czy Rzeczce, badał Riese i zbrodnie hitlerowskie,  dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Walecznych. 
Pod koniec grudnia Jacek Wilczur obchodził swoje 92. urodziny. Z tej okazji, m.in. z inicjatywy radnego Gminy Walim Łukasza Kazka, zorganizowana została akcja "Wysyłamy kartki dla Wilczura". Włączyło się w nią kilkadziesiąt osób z całej Polski i spoza jej granic.
 
Jacek Wilczur otrzymał  list gratulacyjny od wójta Adama Hausmana, kartkę zdobioną podobizną wilka wykonaną przez Publiczną Szkołę Podstawową w Walimiu, książkę z dawnymi pocztówkami Gminy Walim oraz moc życzeń, do których dołączyło się również m.in. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz mieszkańcy i inne podmioty z gminy Walim.
 
Ostatecznie w styczniu br. do mieszkającego aktualnie w Warszawie Jubilata, z rąk Łukasza Kazka wraz z urodzinowym tortem, trafiło ponad 70 kartek z kraju i z zagranicy (Niemcy, Holandia, Anglia).
 
Dla Pana Jacka była to ogromna niespodzianka i wielka radość.
 
Do 24.00 otwierał koperty i czytał każdą kartę nawet po kilka razy... – Jacek Wilczur był ogromnie wzruszony i poprosił nas o przekazanie podziękowań wszystkim osobom, które przesłały dla niego życzenia urodzinowe. Jubilat nie korzysta z poczty elektronicznej, dlatego tradycyjne listy oraz kartki pocztowe sprawiły mu wielką przyjemność – mówi  Łukasz Kazek.

 
info: użyczone
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno