Żołnierze będą stacjonować w Wałbrzychu?
Czy w Wałbrzychu będzie stacjonował batalion Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych RP? Wałbrzych znalazł się wśród 5 miast na Dolnym Śląsku, gdzie być może będą stacjonować żołnierze.
 
Kilka dni temu Wałbrzych odwiedziła grupa rekonesansowa Wojsk Obrony Terytorialnej Dowództwa Generalnego Wojska Polskiego.  
 
- Grupa ta przyjechała do Wałbrzycha w celu zbadania możliwości umieszczenia w Wałbrzychu batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej na Dolnym Śląsku będzie zlokalizowane we Wrocławiu, wskazane zostaną też 3 lokalizacje batalionów, które będą zlokalizowane na terenie Dolnego Śląska, stąd wizyta grupy rekonesansowej w Wałbrzychu - mówi asystent prezydenta Wałbrzycha Arkadiusz Grudzień.
 
Wskazano im 10 potencjalnych obiektów w Wałbrzychu, gdzie mógłby stacjonować batalion. Nie można jednak na razie ujawnić, które to miejsca.  Nie wiadomo też, kiedy będzie odpowiedź dotycząca tego czy obiekty spełniają oczekiwania grupy rekonesansowej.
 
Jeśli batalion będzie stacjonował w Wałbrzychu, w jaki sposób zyska na tym miasto?
 
- Bez wątpienia lokalizacja jakiejkolwiek dodatkowej instytucji na terenie miasta, wpływa korzystnie na jego rozwój. Pamiętajmy, że w tym przypadku mamy zarówno żołnierzy, którzy będą stacjonowali na terenie miasta, jak i osoby, które będą zarządzały żołnierzami. W naszej ocenie, byłoby to dla miasta korzystne - tłumaczy Arkadiusz Grudzień.
 
W.Blicharz
foto:pixabay.com

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com.

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno