Jubileuszowy Bal Dolnośląskich Pracodawców
Za nami Jubileuszowy Bal Dolnośląskich Pracodawców w Zamku Książ. Jakie w tej chwili są największe wyzwania pracodawców? - To rynek pracy. Przy tak niskim bezrobociu trzeba zintensyfikować działania, które zmierzają do tego by pomagać nie bezrobotnym, ale firmom -  mówi prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców Artur Mazurkiewicz.
 
 
 
 
Dolnośląscy Pracodawcy już od 25 lat wspierają przedsiębiorczość i przedsiębiorców.  Bal był nie tylko okazją do zabawy, ale też podsumowań i uhonorowania osób zasłużonych dla związku. 
 
- Trudno jest podsumować 25 lat, na pewno rozwój związku można podzielić na pewne etapy. Związek musiał nadążać za zmianami systemu gospodarczego i dostosowywać swoje działania na rzecz przedsiębiorców do warunków rynkowych - mówi prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców Artur Mazurkiewicz.
 
 
W tej chwili związek skupia już blisko 160 firm z regionu, co daje status jednego z najliczniejszych związków pracodawców na Dolnym Śląsku. Teraz jednym z zadań zarządu zarządu będzie pozyskanie nowych członków. Jakie są korzyści z dołączenia do Dolnośląskich Pracodawców?
 
- Naszą ofertą jest to, że posiadamy wiele różnych narzędzi do wspomagania pracodawców. Jest to między innymi Akademia Dolnośląskich Pracodawców, czyli cykle szkoleń dobieranych do potrzeb członków. Są też Kluby Dolnośląskich Pracodawców, czyli spotkania integracyjne, dzięki którym pracodawcy nawiązują ze sobą współpracę. Organizujemy też szkolenia, warsztaty oraz oferujemy wsparcie legislacyjne - mówi prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.
 
 
Jakie wyzwania stoją obecnie przed pracodawcami?
 
- Największym wyzwaniem jest w tej chwili rynek pracy. Przy tak niskim bezrobociu trzeba zintensyfikować działania, które zmierzają do tego by pomagać nie bezrobotnym, ale firmom - tłumaczy Artur Mazurkiewicz.
 
 
Kolejne wyzwanie, które stoi przed przedsiębiorcami, to zdaniem Artura Mazurkiewicza, rozwój innowacji w firmach.  W tej chwili Dolnośląscy Pracodawcy realizują projekt, w ramach którego można pozyskać środki na wdrażanie innowacji w firmach. Związek angażuje się też w rozwój szkolnictwa zawodowego.
 
W,Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno