III liga siatkarek: pozostał lekki niedosyt (FOTO)
Jako pierwsze w obecnym sezonie siatkarki Chełmca Wodociągów urwały seta prowadzącemu w tabeli ESA Dolnośląskiej III Ligi Kobiet – Sobieskiemu Oława. Niewielkie to jednak pocieszenie, gdyż przy odrobinie szczęścia wałbrzyszanki mogły doprowadzić do co najmniej tie-break'a, a tymczasem przegrały przed własną publicznością 1:3.
Wyświetl galerię 1/36
Podopieczne Jacka Kurzawińskiego skutecznie postawiły się niepokonanemu liderowi z Oławy. Niestety, zabrakło trochę doświadczenia, a przede wszystkim szczęścia. Tak chociażby było w pierwszej partii, w której wałbrzyszanki przegrywały już 16:21, a mimo to ambitną walką doprowadziły do remisu po 24. I gdy wydawało się, że gospodynie dobiją zaskoczone nieoczekiwanym obrotem pojedynku rywalki, te dwoma atakami przechyliły szalę wygraną na swoją stronę.

Rozczarowane przegraną końcówką pierwszej odsłony gospodynie w kolejnej części ponownie musiały uznać wyższość Sobieskiego. Nasze panie przegrały 19:25, mimo iż przez długi czas prowadziły wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Niestety, przy stanie 15:16 oławianki włączyły wyższy bieg i po chwili prowadziły w meczu 2:0. Nadzieje na szczęśliwy koniec przywrócił nam trzeci set, w którym po wyrównanym początku miejscowe zaczęły odjeżdżać z wynikiem (15:12, 21:17). Ostatecznie siatkarki Chełmca zwyciężyły do 22, dzięki czemu pierwszy przegrany set Sobieskiego w tym sezonie stał się faktem.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od prowadzenia wałbrzyszanek (10:5), jednak oławianki szybko zniwelowały straty (17:18). W końcówce nie zabrakło kontrowersyjnych zdaniem miejscowych decyzji sędziego - za dyskusję z arbitrem czerwoną kartkę ujrzała Aleksandra Kępska, co skutkowało utratą cennego punktu. Niestety, horror ostatnich akcji nie przełożył się na szczęśliwy finał. Choć Chełmiec remisował po 22, to jednak kolejne akcje należały do rywalek, które wygrały do 23, a cały mecz 3:1.

ESA Dolnośląska III Liga Kobiet
X kolejka
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Sobieski Oława 1:3 (24:26, 19:25, 25:22, 23:25)
Chełmiec:  Julia Rzeczycka, Martyna Urbanowska, Paulina Kądziołka, Aleksandra Lupa, Natalia Sławińska, Magdalena Zdebska, Paulina Szymańska (libero) oraz Judyta Rzeczycka, 11. Paulina Groń, Izabela Groń, Karolina Nowak. Trener: Jacek Kurzawiński

Pozostałe wyniki:
UKS Ares LO Nowa Sól - UKPS Lubin 3:0 (v.o.)

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com