Pisze bajki , poezję erotyczną i ... pracuje w policji

Ponad 2000 bajek napisała już Irena Raszka – cywilny pracownik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Wałbrzyszanka otrzymała od prezydenta miasta stypendium na rok 2018 dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. 

 
 
Wałbrzyszanka blisko 3 lata temu przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Jej twórczość początkowo znali tylko znajomi.
 
- Zaczęło się bardzo nietypowo, bo od wysyłania zaproszeń do moich znajomych, dotyczących wspólnego wypicia kawy, były to smsy, które zupełnie przez przypadek rymowały się. Później były dobranocki, które wysyłałam znajomym, bo byli smutni - mówi Irena Raszka.
 
 
Po wiadomościach smsowych, przyszła pora na bajki. Inspiracją do ich napisania były wnuki pani Ireny, które o to prosiły. Powstało już ponad 2 000 bajek. Wałbrzyszanka spotyka się też z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach, by czytać im swoje utwory. 
 
- Zamiast opowiedzieć wnukom bajki, napisałam je. Tak rozpoczęła się przygoda z bajkami, która trwa do dzisiaj. Bajki są pisane językiem bardzo prostym, zrozumiałym dla dzieci. Dzieci bardzo chętnie ich słuchają, czytam je w przedszkolach, szkołach, bibliotekach w Wałbrzychu i poza jego terenem – tłumaczy Irena Raszka.
 
 
Dotychczas powstało 6 unikalnych, pojedynczych egzemplarzy książeczek. Dwie z nich zostały przekazane na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Unikatowe wydania zostały zilustrowane przez bratową pani Ireny.
 
Stypendium w wysokości 4 tysięcy złotych, które pani Irena otrzymała od prezydenta Wałbrzycha - zostanie przeznaczone na wydanie zbioru bajek w nakładzie około 500 egzemplarzy. Pieniądze ze stypendium nie wystarczą na wydanie książki, dlatego wałbrzyszanka chce zebrać brakującą kwotę za pomocą portalu PolakPotrafi.pl.
 
Książeczka - podobnie jak wcześniejsze egzemplarze - zostanie zilustrowana obrazkami, które wykona bratowa pani Ireny. 
 
- Książeczka będzie zbiorem około 18 bajek. Będzie ona miała też charakter edukacyjny, będą tu zadania do wykonania przez dziecko – mówi wałbrzyszanka.
 
Pani Irena nie skupia się jedynie na twórczości dla dzieci. Pisze także utwory dedykowane dorosłym - poezję erotyczną.
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno