Proboszcz zawieszony i skierowany na leczenie

Proboszcz z Zagórza Śląskiego, którego w styczniu zatrzymała policja za jazdę pod wpływem alkoholu został zawieszony i skierowany przez biskupa na leczenie odwykowe.  Za jazdę pod wpływem alkoholu stanie też przed sądem. 

 

Przypomnijmy, w połowie stycznia policjanci zatrzymali księdza przy ulicy Drzymały w Zagórzu Śląskim.   Jak się okazało, 59-letni  duchowny miał  0,79 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, policjanci odebrali mu prawo jazdy.  Jednak to nie pierwszy raz został zatrzymany gdy jechał na podwójnym gazie. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku, proboszcz stracił wtedy prawo jazdy na dwa lata. Teraz ponownie stanie przed sądem.

Jak donosi naszemiasto.pl, ksiądz od 17 lutego przestaje być proboszczem parafii w Zagórzu Śląskim - zostaje zawieszony, decyzją biskupa Ignacego Deca został też skierowany na leczenie odwykowe. 

Czytaj też:
Ksiądz z promilami 

opr. adm
foto: monter

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno