Prace 13 artystów w Bibliotece Pod Atlantami

Prace trzynastu artystów z Polski, Czech i Turcji można oglądać w Bibliotece Pod Atlantami. Różnorodność technik i stylów łączy motyw podróży, która jest tematem wystawy.
 

Wyświetl galerię 1/9

- Jest to temat, który można interpretować na różne sposoby. Ta podróż pojmowana jest jako oczywiście przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie, ale też taka podróż w głąb siebie, w głąb sztuki, podróż sentymentalna. Jest mnóstwo rodzajów tej podróży. - mówi kurator wystawy, Joanna Imielska.

Jak mówią organizatorzy wystawy - Wystawa ma pokazać relacje między naturą a kulturą, między przyśpieszeniem i skupieniem, między tym co realne, a tym co fikcyjne.

 - W wystawie biorą udział artyści z Polski, Czech, Turcji. Są dobrani według klucza, czyli na pewno to co robią i to w jakich obszarach tematycznych się obracają ma wielkie znaczenie, ale są to artyści, z którymi zrobiłam już nie jedną wystawę. - mówi kurator wystawy, Joanna Imielska.

 Każdy twórca zaprezentował inny punkt widzenia podróży.

- Są bardzo różne, są to fotografie, kolaże, akwarele, rysunek. Są też prace robione techniką mieszaną. Wydruki, na których są dodatkowe elementy wprowadzone. Ten przekrój technik jest bardzo różnorodny. - mówi kurator wystawy, Joanna Imielska.

Wystawę można oglądać do 8 marca w Galerii Biblioteki Pod Atlantami.

 

pm

foto: WTV

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno