Kończą pracę nad 'Wilkiem'

"Wilk" to nowa produkcja ekipy Nikolaus Film Studio. Na efekty prac nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ premierę zapowiedziano na połowę kwietnia.

Wyświetl galerię 1/6
Nikolaus Film Studio to grupa, która  m.in. stworzyła pełnometrażowe filmy "Agnozja", "Trzcina" i "Manipulacja". Z amatorskiej ekipy zapaleńców przekształcili się w stowarzyszenie, dzięki czemu udało im się między innymi rozbudować zaplecze sprzętowe. Dzięki funduszom unijnym kupili profesjonalną kamerę i osprzęt pozwalający na realizację filmów w pełnej jakości kinowej. Prace z nowymi narzędziami rozpocząć mieli w tym roku, jednak okazja do sprawdzenia sprzętu nadarzyła się dużo wcześniej.
 
- Nad nowym filmem pracujemy od października. Odezwała się do nas Natalia Hybsz z pomysłem na ciekawy projekt. Chciała zrobić film o podwórku, chłopakach z lat 90-tych w klimacie blokowisk. My chcieliśmy rozpocząć swój nowy projekt dopiero w tym roku dopracowując scenariusz ale spodobał nam się ten temat więc się za to zabralismy - mówi Mikołaj Grzebieniak, założyciel Nikolaus Film Studio.
 
 
Tradycją jest już, że w projekty grupy angażują się profesjonalni aktorzy. Na ekranie ponownie zobaczymy między innymi Włodzimierza Dyłę i Michała Koselę. Pojawi się także gość specjalny.
 
- Dużą radością przy nowym filmie jest współpraca z raperem Nullizmatykiem z Trzeciego Wymiaru, który postanowił nas wesprzeć w naszej produkcji. Będzie można zobaczyć go na ekranie oraz stworzy specjalnie utwór o tematyce, którą poruszamy w filmie - mówi Grzegorz Behan z Nikolaus Film Studio.
 
 
Ścieżkę dźwiękową napisze Bartłomiej Żurakowski i to właśnie na podstawie jednego z tych utworów powstanie produkcja Nullizmatyka. A o czym opowadać będzie film "Wilk"?
 
- To jest historia starszego mężczyzny, który po 20 latach powraca na swoje "rejony". Nie wie co ze sobą zrobić. Mieszka u córki ale nie potrafi się odnaleźć. Myślami wraca do przeszłości. Kiedyś był pięściarzem i dlatego postanawia zebrać chłopaków z osiedla i trenuje z nimi w starej szopie. Chce w ten sposób odciągnąć ich od alkoholu i narkotyków - zdradza zarys fabuły Mikołaj Grzebieniak.
 
Zdjęcia do filmu praktycznie się już zakończyły. Trwają jedynie ostatnie dokrętki oraz rozpoczął się już montaż. Pierwszy zwiastun ukaże się prawdopodobnie pod koniec lutego. Na premierę poczekamy do połowy kwietnia.
 
 
plr
foto: P. Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno