Dzierżoniów: ewakuacja połowy miasta, materiały wybuchowe

Ewakuacja mieszkańców z centrum miasta, robotnicy znaleźli materiały wybuchowe podczas remontu mostu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Najprawdopodobniej niewybuchy pochodzą z II wojny światowej. 

 
Dziś najpóźniej do godziny 9.00 wszyscy musieli opuścić teren objęty ewakuacją. Zamknięty jest obszar objęty ulicami Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.
 
- O konieczności ewakuacji wiedzieliśmy już wczoraj, dlatego poinformowaliśmy o niej za pomocą mediów społecznościowych, i zamieściliśmy informację o niej na stronie Urzędu Miasta w Dzierżoniowie. Do godziny 9.00 wszyscy mieszkańcy i pracownicy zagrożonej strefy mieli obowiązek ją opuścić - mówi rzecznik policji w Dzierżoniowie Marcin Ząbek.
 
Dziś rano policjanci sprawdzają każdy dom i lokal w zagrożonym obszarze by upewnić się, że nie ma tam nikogo. 
 
- Takie procedury mają saperzy, zagrożenie występuje w momencie gdy saperzy wydobywają ładunki wybuchowe i aby nie przeprowadzać ewakuacji wczoraj wieczorem, zdecydowano, że cała procedura rozpocznie się dzisiaj od godziny 9.00. Mamy już doświadczenie w tego typu akcjach, bo podobna sytuacja była w listopadzie ubiegłego roku. Saperzy wydobyli wtedy ładunki i przewieźli je na swój poligon,  gdzie został on zdetonowany. Teraz będzie podobnie – tłumaczy Marcin Ząbek.
 

 

 

 

wb

foto:UM w Dzierżoniowie

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno