Vis Artis Polonia w Świebodzicach

Vis Artis Polonia – Aleja Chwały Rzemiosła Polskiego w Świebodzicach wciąż czeka na realizację. Póki co, nie ruszyły jeszcze żadne prace. Aleja Chwały będzie parkiem z postumentami, na których umieszczone będą rzeźby najlepszych polskich rzemieślników.

- Musimy ustalić, kogo będziemy nagradzać tymi rzeźbami. Musi się zebrać kapituła. Jak będzie przygotowany fizycznie plac, to będziemy decydować komu przydzielamy dane miejsce. Potem będzie trwać procedura zrobienia rzeźby. Osoba nagradzana musi się zgodzić na artystę albo sama sobie  ją wykona . To kwestia tego, jak nam się to poukłada. - mówi autor projektu, Janusz Kujat.

Koncepcja projektu w założeniu ma polegać na tym, by przybliżyć społeczeństwu wybitnych twórców, nie tylko sztuki użytkowej, ale też artystów i rzemieślników.  Ma to być galeria najwybitniejszych twórców oraz mistrzów rzemiosła artystycznego z całej Polski

Projekt zakłada, że rzeźby będą pojawiać się w odstępach czasu. Aleja ma objąć teren 4 tyś m².

 

pm

foto: archiwum

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.

Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno