Mieszkańcy ewakuowani, saperzy pracują

Trwają prace saperów na moście przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie, gdzie znaleziono niewybuchy z II wojny światowej. Jak długo potrwają prace i kiedy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów dowiemy się po posiedzeniu sztabu zarządzania kryzysowego, który zbierze się już za chwilę.  

 

Ewakuacja mieszkańców z centrum miasta, robotnicy znaleźli  Niewybuchy podczas remontu mostu  znaleźli robotnicy,  pochodzą prawdopodobnie z II wojny światowej. Decyzja o ewakuacji zapadła już wczoraj, jednak ewakuowano mieszkańców dopiero dzis po 9 tej rano, by nie siać paniki. 


Teren objęty ewakuacją został zamknięty przez policję i jest niedostępny.  Ewakuowani mieszkańcy, którzy potrzebują schronienia mogą udawać się do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury (ul. Świdnicka 23), tel. 74 832 30 28. Tam mają zapewnione schronienie i gorące napoje.  Decyzje dotyczące uruchomienia kolejnych miejsc pobytu lub noclegu dla ewakuowanych mieszkańców zostaną podjęte po informacji od dowódcy plutonu saperskiego.
adm
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno