Kiedy zbudują nowy komisariat policji?

W 2014 roku podpisano umowę dotyczącą budowy nowego komisariatu wałbrzyskiej policji. Minęły cztery lata, a efekty są mało widoczne. Kiedy komisariat powstanie?

 
I Komisariat Policji Wałbrzych powstaje na działce budowlanej przekazanej przez gminę Szczawno-Zdrój, zaraz przy granicy z Wałbrzychem. Jak wynikało z zapowiedzi, jego budowa miała potrwać od 2 do 5 lat.
 
Z informacji, które otrzymaliśmy od rzecznika komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu, wynika że  budowa nowego komisariatu „została rozpoczęta w 2016 roku. Wcześniej w 2014 roku podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a następnie w 2015 roku pozyskano pozwolenia na budowę oraz uruchomiono procedurę przetargową w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych”.
 
 
Jak dotąd wykonano prace murarskie na poziomie I piętra, wiatę garażową i  podłączono niezbędne instalacje. 
 
Koszt inwestycji to około 21 milionów złotych. Miał to być jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. 
 
Jak wynika z naszych informacji, w trakcie realizacji inwestycji natrafiono jednak na problemy z wykonawcą. Wycofał się on z realizacji tej inwestycji i w tej chwili trwa wyłanianie nowego. 
 
 
To kolejna inwestycja w naszym regionie, w przypadku której są problemy z wykonawcą. Planowany termin zakończenia prac to 2019 rok, czy jednak uda się zrealizować to zadanie w terminie?
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno