Ewakuowani mieszkańcy wracają do domów

Koniec akcji na moście w Dzierżoniowie, mieszkańcy mogą bezpiecznie wracać do domów. Saperzy zakończyli akcję wydobywania ładunków wybuchowych na moście przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie.

 
Materiały wybuchowe znaleźli robotnicy podczas remontu mostu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Mieszkańcy zostali ewakuowani w promieniu 500 metrów od znalezienia niebezpiecznych materiałów.
 
- Podczas dzisiejszej akcji wydobyto 120 kg materiału wybuchowego. Poprzednio, w listopadzie ubiegłego roku 200 kg. W sumie wydobyto więc ponad 300 kg poniemieckiego trotylu – tłumaczy rzecznik dzierżoniowskiej policji, Marcin Ząbek.
 
Akcja saperów trwała do godziny 14.00. Teren został całkowicie oczyszczony  i jest bezpieczny.
 
- Mogę potwierdzić, że saperzy zakończyli działania, uznali ze most jest bezpieczny i mieszańcy mogą już wracać do domów, przywrócono też ruch kołowy – informuje Marcin Ząbek.
 
wb
foto:UM w Dzierżoniowie
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno