Prezes świdnickiego Sądu Okręgowego odwołany

Anatol Gul nie jest już prezesem Sądu Okręgowego w Świdnicy.  W grudniu ubiegłego roku stanowisko straciła prezes wałbrzyskiego sądu rejonowego, Aleksandra Abramowska-Podlińska .  W obu przypadkach uzasadnienia zwolnień... nie ma. 

18 grudnia ubiegłego roku do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu przyszedł faks z Ministerstwa Sprawiedliwości - odwołana została prezes sądu Aleksandra Abramowska-Podlińska (jej kadencja kończyła się w listopadzie 2018 roku). Dlaczego?  W informacji z ministerstwa nie było uzasadnienia decyzji. Nową prezes sądu została Magdalena Mroczkowska.  (czyt. Po 52 próbach została sędzią, po pół roku prezesem sądu)

Dziś faks przyszedł do Sądu Okręgowego w Świdnicy - ze stanowiskiem prezesa żegna się Anatol Gul (kadencja kończy się w 2020 roku). Podobnie jak to miało miejsce w Wałbrzychu - uzasadnienia odwołania nie ma.

Przypomnijmy, że Anatol Gul został powołany na stanowisko prezesa dwa lata temu przez ministra... Zbigniewa Ziobrę. Przypomnijmy też, że prezes Anatol Gul głośno wyraził swój sprzeciw podczas kampanii "Sprawiedliwe Sądy", gdy na billboardach pojawiła się informacja, że  świdnicki sąd zwolnił z aresztu pedofila (decyzję podjął nie świdnicki a wrocławski sąd). Prezes Anatol Gul zaprotestował wtedy przeciwko kłamstwu. 
 

Kto zostanie powołany na miejsce prezesa - na razie nie wiadomo. 

Czytaj też:
Po 52 próbach została sędzią, po roku prezesem sądu

adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
  

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno