Przekaż 1% podatku wałbrzyskiej organizacji pozarządowej

1% podatku można przekazać na rzecz jednej z 46 organizacji pozarządowych z Wałbrzycha. Akcja promująca przekazanie podatku ma uświadomić mieszkańcom jak ważne jest wspieranie lokalnych organizacji.

1% podatku mogą przekazać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych ,ryczałtowcy, podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19 procentowej stawki podatku.

 

- Te działania, które my tutaj podejmujemy z Gminną Radą Działalności Pożytku Publicznego, mają na celu uświadomienie mieszkańcom możliwości  wspierania naszych organizacji pozarządowych (działających na terenie Wałbrzycha). - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Zygmunt Nowaczyk.

Wśród organizacji, którym można przekazać 1% podatku, znajdują się m.in. organizacje wspierające niepełnosprawnych, kluby sportowe i stowarzyszenia pomagające dzieciom.

- Spośród tych, którzy odpisują 1% swojego podatku, znajdują się także osoby, które bardzo często z tych odpisów korzystają poprzez tę organizację pozarządową. Robimy akcję promującą, by świadomość osób decydujących się na odpis swojego 1%, była  z intencją, że ten 1% przeznaczany jest na rzecz naszych organizacji pozarządowych.  - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Zygmunt Nowaczyk.

Miasto na potrzeby akcji wydrukowało 1500 ulotek. Ciekawa szata graficzna ma zachęcać do sięgnięcia po nie.

 

 

pm

foto: WTV

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno