Zatańczą przeciwko przemocy

O 15:30 na Placu Magistrackim wałbrzyszanki po raz kolejny zatańczą przeciwko przemocy w ramach akcji - One Billion Rising / Nazywam się Miliard. 

 
- Solidaryzując się z dziewczynkami i kobietami, które na co dzień doświadczają różnego rodzaju przemocy, zatańczymy 14 lutego taniec wyrażający nasz protest przeciwko tego rodzaju praktykom. Taniec wyraża nasze uczucia i stany, a tym specjalnym układem tanecznym krzyczymy, że ciało kobiet należy do nich samych – informują organizatorki akcji ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.
 
14 lutego 2013 roku po raz pierwszy kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu czterech lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając  takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez kapitalistyczną chciwość i wiele innych.
 
Każdy kraj czy  miejscowość wybierała i dodawała kolejne formy przemocy, które były dla lokalnej społeczności najważniejsze.
 
Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię.
 
wb
foto:walbrzych24.com/użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno