Policjant pomógł rannemu (VIDEO)

Wałbrzyski policjant udzielił pierwszej pomocy ofierze wypadku drogowego w pobliżu Świebodzic. 

Wałbrzyski policjant jechał samochodem na poranną służbę. Na drodze krajowej K-35 w rejonie Świebodzic zauważył stojący na środku skrzyżowania rozbity samochód dostawczy. Funkcjonariusz zachował zimną krew, zadzwonił pod numer alarmowy i podjął akcję ratunkową.
 
W rozbitym samochodzie dostawczym znajdował się przytomny mężczyzna, który o własnych siłach wyszedł z pojazdu. Kilkadziesiąt metrów dalej wbity w bariery energochłonne stał natomiast samochód osobowy. Z wnętrza pojazdu wydobywał się dym, a na fotelu kierowcy leżał nieprzytomny, zakrwawiony mężczyzna. Policjant wiedział, że może dojść do samozapłonu samochodu, dlatego wraz z kilkoma innymi osobami, w bezpieczny sposób wyciągnął mężczyznę i przetransportował poza drogę, a następnie nadzorował czynności życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu specjalistycznych służb.
 
Ostatecznie po kilku minutach na miejscu zdarzenia był już Zespół Ratownictwa Medycznego, którego ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy medycznej.
 
wb
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno