Remont drogi Stary Julianów - Świdnica
Blisko 31 milionów złotych będzie kosztować przebudowa ponad 11 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 379, od ronda na ul. Uczniowskiej w Starym Julianowie (gmina Walim) do ronda przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy. 28,5 miliona to dotacja unijna. 


 
 Stary Julianów zyska nowy odcinek drogi, chodniki, ścieżki rowerowe oraz zostanie lepiej skomunikowany m.in. ze Świdnicą. Prace mają ruszyć na przełomie lipca i sierpnia br., Przewidywany termin realizacji to koniec 2020 r.
 
– Długość planowanego odcinka do przebudowy wyniesie: 11,1 km, z czego 1,6 km na terenie gminy Walim w miejscowości Stary Julianów. Dzięki inwestycji zyskamy jednostronny ciąg pieszo-rowerowy, powstaną chodniki i zatoki autobusowe na terenie zabudowanym w Modliszowie, ale i w Starym Julianowie również. Istniejące rondo w Starym Julianowie zostanie oświetlone, ale przede wszystkim inwestycja pozwoli na rozwiązanie problemów komunikacyjnych – mówi wójt Gminy Walim,  Adam Hausman.
 
Wartość zadania: 30 988 479,15 zł.
Wartość dofinansowania w ramach RPO WD: 28,5 mln zł.
Pozostała kwota to wkład własny Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. 

opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno