Wałbrzyscy wandale

Nieszcza ławwki, przewracają klomby, rozbijają figurki gwarków, potrafią nawet rzucić butelką w samochód - wałbrzyscy wandale. Najbardziej przeraża, że zniszczeń dokonują coraz młodsi ludzie, nawet kilkuletni...

 

We wrześniu ubiegłego roku w ręce wałbrzyskiej policji wpadł 16-latek, który niszczył kamery monitoriungu. Straty oszacowano na blisko tysiąc złotych. Dlaczego to robił? Nie potrafił wytłumaczyć. 
 
Wandale są zoraz młodsi. W listopadzie ubiegłego roku przez wałbrzyskie sródmieście przeszłą plada wandalizmu.  Trzej chłopcy w wieku od 9 do 11 lat zniszczyli tuje rosnące w donicach, później skakali po masce samochodu. Po zatrzymaniu przez straż miejską, stanowczo zaprzeczali jakoby mieli coś zniszczyć.
Straż Miejska zatrzyała też grupę dzieci, które niszczyły krzesła w amfiteatrze na Placu Teatralny.  Kilkuletnie dzieci wyłamały szczebelki  z krzeseł za pomocą prostej dźwigni. Dlaczego dokonali zniszczeń? Nie potrafili  powiedzieć. 
Z kolei 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha przy ulicy Andersa zniszczył dwa samochody. Mężczyzna rzucił szklaną butelką w kierunku zaparkowanych aut, w jednym z nich uszkodził przednią szybę, a w drugim dach. Straty oszacowano na 800 złotych. Jak sie okazało, mężczyzna był pijany, miał blsko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydawałoby się, że 29-latek to już dorosły człowiek... jednak chyba nie do końca. Właśnie 29-letni mężczyzna zniszczył Gwarka, ustawionego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu.  Co zawinił Gwarek, że mężczyzna go kopnął? Nie wiadomo.Kolejni wandale mają po kilkanaście lat, jeden z nich zniszczył Gwarka ustawionego przy Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" - zobaczcie film.  

Czytaj też:
16-latek zniszczył szkolne kamery
Rzucił butelką w samochód
Kilkuletni wandale zdewastowali krzesła w amfiteatrze
Zniszczył Gwarka - grozi mu 12 lat więzienia
Zniszczył Gwarka - szuka go policja

opr. adm
foto: użyczone/KMP Wałbrzych / PWSZ Wałbrzych / walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno