Korekcja powiek, dlaczego warto ją wykonać?

Postępujący proces starzenia skóry wokół oczu, wiotkość powiek górnych czy też nadmiar skóry ograniczający pole widzenia, to wskazania do wykonania prostego zabiegu chirurgicznego. Specjaliści z Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach przekonują, że dzięki korekcji, pacjent cieszył się będzie nie tylko z poprawy funkcjonalności powiek, ale także z optycznego odmłodzenie twarzy. Ponadto efekt będzie naprawdę długotrwały.

Korekcja powiek górnych to chirurgiczne usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry powiek. Zabieg trwa około dwóch godzin i nie wymaga hospitalizacji. Oznacza to, że zwykle, już następnego dnia, pacjent może wrócić do codziennych czynności.

- Rany zszywane są bardzo cienkimi nićmi chirurgicznymi a sam zabieg przeprowadzany jest z  zastosowaniem technik chirurgii plastycznej. Szwy usuwane są po kilku dniach od wykonania zabiegu, zazwyczaj po 5 dniach – wyjaśnia dr n. med. Arkadiusz Konieczny, który wykonuje m.in. ten zabieg w Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach. - Plastyka powiek górnych jest jednym z wdzięczniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej,  wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, daje ono pacjentowi pełen komfort w czasie zabiegu – dodaje chirurg.

Po wykonanym zabiegu chirurgicznym na powieki aplikowana jest maść z antybiotykiem. Chroni ona przed infekcją. Proces gojenia przebiega na ogół bezboleśnie i nie wymaga zażywania środków przeciwbólowych. Obrzęk i zasinienie wokół oczu utrzymują się ok. 1-2 tygodnie. Zatem jeśli wygląd przeszkadza w aktywności zawodowej, należy uwzględnić ten, około 10-14 dniowy, okres rekonwalescencji.

W tym czasie powinno się unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, a dla złagodzenia dolegliwości, na powieki można stosować np. okłady z czarnej herbaty. Ze względu na dużą wrażliwość oczu na warunki atmosferyczne, zaleca się również noszenie okularów przeciwsłonecznych. Nie wskazane jest przebywanie w pomieszczeniach o bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach (sauna, solarium, plaża, kriokomora, mróz).

- W Centrum Medycyny Estetycznej bardzo dużą wagę przywiązujemy do opieki pozabiegowej, wyczulając pacjentów na to, że efekt końcowy w dużym stopniu uzależniony jest od pielęgnacji domowej. Przy konsekwentnym i rzetelnym stosowaniu się do zaleceń lekarza, nie zdarzają się powikłania  - zapewnia dr n. med. Arkadiusz Konieczny.

Do zabiegu trzeba się jednak odpowiednio przygotować, dlatego niezbędna jest wizyta konsultacyjna. Chirurg przeprowadzający zabieg operacyjny, musi wcześniej ocenić stan zdrowia pacjenta, ustalić wskazania, a także omówić z nim zabieg oraz spodziewane efekty.

- Podczas konsultacji należy poinformować lekarza o ewentualnych schorzeniach, przyjmowanych lekach czy też trwającym leczeniu. Co ważne, na 5 dni przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy. W dniu zabiegu nie wolno pić napojów ani spożywać produktów zawierających kofeinę. Wykluczony jest również alkohol – wylicza doktor Konieczny.

W Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach korekcja powiek górnych kosztuje 3 200 zł. W cenie, oprócz plastyki chirurgicznej powiek górnych, zawarte są również badania laboratoryjne oraz wszystkie niezbędne wizyty i usuwanie szwów. Co istotne, koszty zabiegów i całych terapii w CME można rozłożyć na raty.

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno