Czy łatwo jest zdać egzamin na prawo jazdy w Wałbrzychu?

Znamy ranking zdawalności egzaminów na prawo jazdy kategorii B. Jak rysuje się sytuacja na rynku firm szkoleniowych i która ze szkół cieszy się największą zdawalnością? Sprawdziliśmy co sprawia największe trudności kursantom.

W urzędzie Miasta rozdane zostały nagrody dla przedstawicieli firm szkoleniowych. 
 
- Na placu manewrowym największa trudność sprawia  ruszenie z miejsca, jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu po łuku . W ruchu drogowym natomiast – prawidłowe przejeżdżanie skrzyżowań z sygnalizacją świetlną bądź oznakowanych z pierwszeństwem przyjazdu bądź  równorzędnych. Większość szkolonych kierowców popełnia błąd przy zmianie kierunku jazdy w lewo – mówi kierownik Działu Egzaminowania  Obsługi Klienta  - Wojciech Stasiak
 
Przyszli kierowcy mają problem z ustępowaniem pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu, z parkowaniem oraz ustępowaniem pierwszeństwa znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 
 
Zdawalność egzaminów w Wałbrzychu jednak wzrosła o 3,5 procenta w porównaniu z rokiem 2016.   Na naszym rynku pozostały już tylko najlepsze  firmy szkolące kierowców. 
Zapytaliśmy jak wygląda dzisiejszy kursant  kategorii A i w jakim przeciętnie jest wieku?  
 
 - jest duży odsetek pań i panów w wieku po 40, chętnych na motor. Ludzie w średnim wieku coraz częściej robią prawo jazdy w kategorii A.  Firmom szkoleniowym  łatwo wejść na Top ale trudniej jest się utrzymać – mówi  Zbigniew  Uszczyński z Ośrodka Szkolenia Torus.
 
W kategorii A, na egzaminach największą trudność sprawia slalom szybki. 
W ubiegłym roku wydano 1189 nowych praw jazd, cofnięto prawo jazdy 217 kierowcom. 
 
 
 
 
foto: P. Szuman 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno