Pożar Uzdrowiska: służby odpowiadają na pytania radnych
Kiedy straż otrzymała informację o pożarze? Jak wyglądała akcja gaśnicza? Czy uzdrowisko utrzyma kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia? - to najważniejsze pytania, które zadali dziś radni Rady Miasta Szczawna-Zdrój podczas sesji nadzwyczajnej zwołanej po pożarze Zakładu Przyrodoleczniczego.
 
 
Sesja nadzwyczajna została zwołana po to, by poinformować radnych o aktualnych ustaleniach dotyczących tragedii.
 
Przypomnijmy, do pożaru doszło w nocy z 4 na 5 marca. Zgłoszenie dotyczące pożaru wałbrzyska straż pożarna otrzymała o godzinie 1:21. Pierwsi strażacy pojawili się na miejscu już 6 minut później. Jak stwierdzono, wówczas ogień objął już 70% powierzchni dachu. W konsekwencji, jeden z najważniejszych obiektów w Szczawnie-Zdroju spłonął niemal doszczętnie. 
 
Na miejscu jeszcze tego samego dnia pojawił się marszałek województwa Cezary Przybylski, który poinformował, że najważniejsze jest zapewnienie ciągłości usług rehabilitacyjnych i utrzymanie miejsc pracy.  Straty powstałe na skutek pożaru mogą sięgać nawet 30 milionów złotych.

 
Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Powołany zostanie specjalny zespół biegłych, który będzie ustalał przebieg zdarzeń. W Zakładzie Przyrodoleczniczym nie było instalacji przeciwpożarowej, bo obiekt, mimo iż jest w rejestrze zabytków, nie wymagał takich zabezpieczeń. Powody, dla których nie było tu tego typu instalacji, to kwestia, która najbardziej nurtowała radnych. Pytano też o hydranty, które zamarzły i nie było możliwości czerpania z nich wody. Radnych interesował też szczegółowy przebieg akcji gaśniczej.
 

Jak tłumaczył prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek nie doszło do zaniedbań. Prezes przekazał też informację, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zerwał kontaktu z Uzdrowiskiem Szczawno-Jedlina, udało się przyjąć kolejny turnus kuracjuszy, a pracownicy Uzdrowiska realizują zarówno kontrakt, jak i świadczenia uzdrowiskowe. Wszystko jest na dobrej drodze by Uzdrowisko funkcjonowało bez przeszkód pomimo tego tragicznego wydarzenia.


Czytaj też:
Uzdrowisko pracuje pełną parą!!! Kontrakt z NFZ utrzymany
Uzdrowisko wraca do życia - przyjechali kuracjusze
Gość Dnia - Prezes Uzdrowiska, Paweł Skrzywanek
Pożar w uzdrowisku
Ogrom zniszczeń po pożarze (VIDEO, FOTO)
Pożar Uzdrowiska - komentarze
Po pożarze w Uzdrowisku - licznie strat
Pożar Uzdrowiska (FOTO)
Urząd Marszałkowski wesprze Uzdrowisko
 opr. wb
foto: pt

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno