Podziemne korytarze i schron z II wojny światowej pod Lubaniem istnieją
Po 21 metrach wiertło trafiło na PUSTKĘ - informują eksploratorzy Grupy Eksploracyjnej Miesięcznika “Odkrywca” i potwierdziają, że podziemne tunele i schron pod Lubaniem istnieją. Teraz czas na analizę wyników badań. 

 
- Wiemy już, że co najmniej pięćdziesiąt procent schronu zostało wykonane. Schron jest w całkiem niezłym stanie. Ściany, stropy są w całości. Zagadką wciąż pozostaje to, co jest pod wodą. To, co najciekawsze, na razie nie udało się obejrzeć.  - mówi w rozmowie z radiem RMF FM, historyk Tomasz Bernacki.
 
W raporcie Przedsiębiorstwa Poszukiwań Terenowych z 9 lutego 1950 roku znalazła się informacja, że w  Lubaniu pod ziemią istniały trzy chodniki, które Niemcy przed odejściem wysadzili w powietrze - informuje RMF FM.  
 
Eksploratorzy Grupy Eksploracyjnej Miesięcznika “Odkrywca”  podjęli sie próby rozwiązania tajemnicy korytarzy pod Lubaniem i rozpoczęli odwierty. W pracy pomaga im kamera która jest spuszczana przez wywiercone otwory. 

Jak informują, po dowiertach na głebokości ponad 21 metrów trafili na pustkę. Na głębokości 28 metrów znaleźli kolejną część obiektu, jak informuje na swoim profilu internetowym Miesięczik "Odkrywca" tunel ma wysokość 3 metrów. 

- Analizujemy wyniki które uzyskaliśmy, podejmiemy decyzję czy podejmiemy wiercenia czy opracujemy już plan wejścia  - mówi kierujący projektem Łukasz Orlicki z Grupy Eksploracyjnej Miesięcznika “Odkrywca”. 

 
adm
foto: Miesięcznik “Odkrywca” 
https://www.facebook.com/Odkrywca/


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno