Inspektorzy PIP odpoczywają po pracowitej niedzieli

Państwowa Inspekcja Pracy odnotowała w Wałbrzychu nieprawidłowości związane z łamaniem zakazu handlu w minioną niedzielę. Szczegóły poznamy jednak dopiero jutro, bo dziś inspektorzy mają dzień wolny po pracującej niedzieli. 

 
Za nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Ustawa ograniczająca handel w niedzielę weszła w życie 1 marca. 
 
Podczas minionej niedzieli z zakazem handlu, wszelkie nieprawidłowości można było zgłaszać do Okręgowego Inspektoratu Pracy. Jak nas poinformowano, w Wałbrzychu doszło do tego typu zgłoszeń i naruszenia zakazu. Szczegóły? Poznamy jutro, bo dziś inspektorzy mają wolne po pracowitej niedzieli i informacje nie spłynęły jeszcze do rzecznika Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu.
 
Do końca roku handel będzie dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem jest kwiecień, kiedy w pierwszą niedzielę miesiąca przypada Wielkanoc, dlatego zakupy w kwietniowe niedziele, zrobimy tylko w tę ostatnią. 
 
W.Blicharz
foto:pixabay.com
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno