Zbierają na defibrylator

Mieszkańcy Mieroszowa zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup defibrylatora dla  Ochotniczej Straży Pożarnej. Zebrali już ponad połowę potrzebnej kwoty i liczą, że cel uda się osiągnąć już niedługo.

Pomysłodawcy zbiórki chcą przede wszystkim wraz ze wszystkimi mieszkańcami gminy poczuć się bezpieczniej. Warto zwrócić uwagę, że defibrylatory różnego typu coraz częściej pojawiają się w różnych miejscach publicznych. Aparaturę, z której skorzystać może nawet osoba bez specjalistycznej wiedzy medycznej znajdziemy na przykład w wałbrzyskim ratuszu, Zamku Książ, czy w siedzibie firmy ubezpieczeniowej przy ul. Przemysłowej.
 
- Jest to bardzo trudny teren. Często są problemy z dojazdem karetki z Wałbrzycha. OSP Mieroszów ma czas wyjazdu w granicach 3-6 minut. Są w stanie dojechać w każdy, nawet górzysty teren są w stanie dojechać szybciej niż pogotowie. Zbieramy na sprzęt, który ratuje ludzkie życie gdy dochodzi do NZK czyli nagłego zatrzymania krążenia - tłumaczy organizator zbiórki Krzysztof Brych.
 
Do akcji włączyli się także mieroszowscy radni. Wprawdzie gmina nie przekazała na ten cel środków publicznych ale poszczególne osoby wspierają zbiórkę indywidualnie.
 
- Zauważyliśmy bardzo dużą aktywność zarówno strażaków jak i mieszkańców, którzy z nimi sympatyzują. Jest potrzeba zdobycia wielu środków na poprawę funkcjonowania Straży Pożarnej w Mieroszowie. W ubiegłym roku uczestniczyli w 100 akcjach więc funkcjonowanie OSP w gminie Mieroszów jest zasadne. Zakup defibrylatora to będzie pierwszy krok do ożywienia tej jednostki i mamy nadzieję, że włączą się również w akcje edukacyjne. Mamy projekty dotyczące poprawy bezpieczeństwa w gminie, w które również chcielibyśmy ich zaangażować - mówi wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Justyna Pichowicz.
 
Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. W chwili przygotowywania tego materiału na koncie uzbieranych było ponad 3700 zł z wymaganych 6500 zł.
 
- Jest spory odzew. Chciałbym szczególnie podziękować Kołu Łowieckiemu Knieja z Wałbrzycha, które przekazało nam aż 1000 zł. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i firmom, którzy wsparły nas dotychczas. Liczymy też na wsparcie dużych firm - mówi Krzysztof brych.
 
Zbiórka potrwa do 8 maja. Wpłat można dokonywać TUTAJ
 
plr
foto:  ilustracyjne (pixabay.com)
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno