Gwarek Jerzy i jego Fiat 126p

W Wałbrzychu pojawił się kolejny gwarek. Tym razem figurka została postawiona przy Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych Jerzego Mazura. 

 

 
Gwarek Jerzy, Kierowca Wyścigowy to postać inspirowana Jerzym Mazurem – kierowcą rajdowym i uczestnikiem Rajdu Paryż-Dakar.
 
-Jest to kolejny gwarek na mapie Wałbrzycha, która powstaje w oparciu o obiekty związane z wałbrzyskim górnictwem i jego 500-letnią tradycją. Ustawiliśmy go w tym miejscu, bo jest tu zlokalizowane prywatne muzeum górnictwa pana Jerzego, które kultywuje tradycję wałbrzyskiego górnictwa - mówi dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik. 
 
 
Dlaczego gwarkowi towarzyszy Fiat 126p? Jak twierdzi sam zainteresowany jego największym sukcesem jest wygrana, w latach 70., wyścigu w klasie markowej Fiat 126p. Zwycięstwo osiągnął jadąc z 36 pozycji startowej. 
 
- Gwarek Jerzy to jest taka moja nagroda za to co robię. Wiemy, że nie jestem związany z górnictwem, ale wiele rzeczy robię, żeby nie zapomnieć o tych 500-latach historii i trudu tych ludzi - mówi Jerzy Mazur.
 
Niebawem w Wałbrzychu pojawią się kolejne figurki, wszystko za sprawą mapy Wałbrzycha szlakiem gwarków - to projekt promocyjny miasta kierowany do rodzin z dziećmi. Gwarki zostaną umieszczone przy największych atrakcjach turystycznych naszego miasta.

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno