Broń na placu kościelnym w Krzeszowie

Broń pochodzącą prawdopodonie z czasów II wojny światowej odnaleziono podczas prac na placu kościelnym w Krzeszowie. Miejsce zostało  zabezpieczone i wyłączone z ruchu turystycznego.

 

Podczas wykopywania baneru na placu kościelnym Sanktuarium w Krzeszowie, konserwator obiektu natknął się na metalowy przedmiot. Po wstępnych oględzinach okazało się, że jest to broń – najprawdopodobniej karabin z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwana została policja, która potwierdziła przypuszczenia pracowników. Na miejsce został wezwany Bolesławiecki Patrol Saperski (ten pojawi się około godz. 13:30).

 

- Brama główna jest zamknięta ale ruch turystyczny odbywa się bocznym wejściem. Na miejscu jest cały czas policja, która czeka do przyjazdu saperów.  Miejsce jest zabezpieczone - mówi Jacek Trybuła, specjalista ds. promocji i marketingu Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.opr. adm
foto: 
 Krzeszów / P. Groński
 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno