W Wałbrzychu uzyskasz pomoc Rzecznika Praw Obywatelskich
W Urzędzie Miasta w Wałbrzychu działa już Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich.  Może się tu zgłosić każdy, kto uważa, że państwo naruszyło jego prawa i wolności obywatelskie.  Niestety, biuro będzie czynne tylko raz w miesiącu.
 

 

 

 
Rzecznik ma poza Warszawą trzy Biura Pełnomocników Terenowych - w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu, a w kolejnych miastach organizuje punkty przyjęć interesantów, w których w konkretnych umówionych dniach przyjeżdżają prawnicy Biura RPO, by przyjmować skargi i udzielać informacji. Jeden z takich punktów jest w Wałbrzychu. 
 
- Staramy się w każdym większym mieście tworzyć miejsce, w którym obywatele będą mogli zasięgnąć porady, a także przekazać sprawę do  Biura Rzecznika Praw Obywatelskich poprzez system stałych dyżurów - mówi rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar – Postanowiliśmy taki Punkt Przyjęć Interesantów otworzyć także w Wałbrzychu, spodziewamy się, że na każdym tego typu spotkaniu będzie około 20 osób. Z naszych doświadczeń wynika, że mniej więcej tyle osób się pojawia. 
 
 
Do Rzecznika Praw Obywatelskich może się zgłosić każdy, kto uważa, że państwo naruszyło jego prawa i wolności obywatelskie. 
 
- Najczęściej są to problemy dotyczące dostępu do różnych świadczeń socjalnych, problemy z emeryturą, z polityką mieszkaniową, dotyczące funkcjonowania sądów i prokuratury, a także policji. Ostatnio odnotowaliśmy, że po sprawie Igora Stachowiaka jest więcej wniosków dotyczących przemocy na posterunkach policji. Prawdopodobnie obywatele zorientowali się, że coś można z tym zrobić, a policja podlega kontroli społecznej - tłumaczy rzecznik praw obywatelskich.
 
Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich w Wałbrzychu jest otwarty raz w miesiącu - w drugi poniedziałek miesiąca, w godzinach 10.00 – 14.00. W pokoju numer 25 w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu będzie wtedy możliwość spotkania się z pełnomocnikiem terenowym Rzecznika Praw Obywatelskich.
 
 
Dni przyjęć w 2018 r.: 
16 marca (otwarcie),  9 kwietnia,  14 maja, 11 czerwca, 9 lipca, 13 sierpnia, 10 września, 8 października, 12 listopada, 10 grudnia. 

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno