Pracuje w policji i chce wydać książeczkę z bajkami

Pamiętacie Irenę Raszkę? To poetka, która pracuje w Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i pisze bajki dla dzieci. Pani Irena zbiera za pomocą portalu PolakPotrafi.pl pieniądze na wydanie zbioru bajek swojego autorstwa.

 
Wałbrzyszanka blisko 3 lata temu przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Jej twórczość przypadła do gustu jej znajomych i to zachęciło ją do tworzenia kolejnych utworów. W tej chwili powstało już ponad 2 000 bajek. Wałbrzyszanka spotyka się też z najmłodszymi, by czytać im swoje utwory.  
 
- Będą organizowane kolejne spotkania połączone z czytaniem bajek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach, w kwietniu będzie także spotkanie w kawiarni „Pod pretekstem”. Mam też zaproszenie do Poznania - mówi Irena Raszka.
 
 
 
Teraz Irena Raszka chce wydać książeczkę ze zbiorem swoich bajek w nakładzie 500 egzemplarzy. Część kwoty na ten cel już jest. Wałbrzyszanka otrzymała od prezydenta Wałbrzycha stypendium w wysokości 4 tysięcy złotych, do zrealizowania swojego zamierzenia, brakuje jej jeszcze 6 tysięcy. Wałbrzyszanka chce zebrać brakującą kwotę za pomocą portalu PolakPotrafi.pl.
 
- Książeczka będzie składała się z kilkunastu bajek, będą w niej też strony, na których dzieci będą mogły wyrazić swoje uczucia po przeczytaniu bajki - tłumaczy Irena Raszka – Książeczki będą dostępne w bibliotekach, szkołach, a także będzie można je kupić między innymi w saloniku pana Szpura na Starym Zdroju.
 
Chcesz przyłączyć się do zbiórki? Link do aukcji znajdziesz tutaj.
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno