Wałbrzyski boks rośnie w siłę (FOTO)
Sobotni wyjazd do Wrocławia i pojedynek z miejscową Gwardią zaowocował pięcioma zwycięstwami i jedną walką niepunktowaną reprezentantów Imperium Boxing Wałbrzych. Powyższy wynik to zaledwie niewielki procent ostatnich sukcesów podopiecznych Krzysztofa Sadłonia.

 

Wyświetl galerię 1/22
Choć istnieje niewiele ponad 2 lata, to może się poszczycić wieloma sukcesami na arenie dolnośląskiej oraz ogólnopolskiej. Mowa o klubie Imperium Boxing Wałbrzych, którego siedziba mieści się przy ulicy Pługa, a więc w centrum naszego miasta.
 
Początek obecnego roku przyniósł start ekipy Imperium Boxing w Mistrzostwach Dolnego Śląska, z których nasi bokserzy powrócili bogatsi o 8 krążków, w tym aż 7 złotych i jeden brązowy medal. Doskonały występ w Przewornie koło Strzelina zaowocował, co nie może dziwić, również 1. miejscem w klasyfikacji drużynowej. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kinga oraz Andżelika Mięgoć, Mateusz Piotrowski, Jakub Szydełko, Hubert Łuczków, Paweł Sajda oraz Patryk Trochimiak, którzy tym samym wywalczyli kwalifikacje do Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.
 
- Niestety, o sporym pechu mógł mówić Jakub Krzpiet, który już w I rundzie trafił na swego odwiecznego rywala z DKB Dzierżoniów. Obaj to Mistrzowie Polski, jednak tym razem górą był Oskar Jędrysiak, a Kubie na pocieszenie pozostał brązowy medal -, powiedział trener Sadłoń.
 
Udany występ w MDŚ był dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski juniorów, które na przełomie lutego i marca rozegrano w Ciechocinku. Tutaj najlepiej zaprezentowali się Paweł Sajda (+91 kg) oraz Jakub Szydełko (+60 kg), którzy wywalczyli brązowe medale, choć trzeba podkreślić, iż nie obyło się bez pewnych kontrowersji. O ile nie można mieć pretensji do Sajdy, który w półfinale musiał uznać wyższość wielokrotnego Mistrza Polski, o tyle spory niesmak pozostał pozostał po półfinałowej walce z udziałem jego lżejszego kolegi.
 
- Oficjalnie Kuba przegrał swój pojedynek o wejście do finału, choć wszyscy, i to nie tylko my jako klub, ale również przedstawiciele Polskiego Związku Bokserskiego, czuliśmy się zażenowani tym werdyktem, gdyż wałbrzyszanin był lepszy od późniejszego Mistrza Polski i został wyraźnie skrzywdzony przez sędziów -, tłumaczył Sadłoń.
 
Jak wspomnieliśmy powyżej, w minioną sobotę ekipa Imperium Boxing udała się do Wrocławia na pojedynek bokserski z miejscową Gwardią. Bilans konfrontacji to pięć zwycięstw wałbrzyszan oraz jedna walka niepunktowana.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
 
tekst i fot. (ben) oraz użyczone

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno