Podopieczni placówek resocjalizacyjnych zagrali w tenisa stołowego

55 zawodników wzięło udział w IV Mistrzostwach Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. – Młodzi ludzie reprezentują tutaj swoje placówki i mają możliwość pokazania się z tej lepszej strony i tego co potrafią najlepiej- tłumaczy koordynator imprezy Radosław Zając.

Wyświetl galerię 1/9
 
 
Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. Zawody rozegrano w hali widowiskowo-sportowej Aqua Zdroju. Celem imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia i resocjalizacja poprzez sport. Opiekunowie młodzieży twierdzą, że przynosi to bardzo dobre efekty.
 
- To impreza skupiająca wszystkie ośrodki z Dolnego Śląska i nie tylko, przyjeżdżają też drużyny z innych województw. Ideą tego wydarzenia jest resocjalizacja poprzez sport, czyli eliminowanie objawów niedostosowania społecznego poprzez rywalizację sportową i grę w myśl zasad fair play - tłumaczy koordynator imprezy Radosław Zając – Młodzi ludzie reprezentują tutaj swoje placówki i mają możliwość pokazania się z tej lepszej strony i tego co potrafią najlepiej.
 
 
Dlaczego tenis stołowy? 
 
- Jest to taka dyscyplina sportu, którą można uprawiać w zamkniętych warunkach zakładu czy ośrodka wychowawczego. Ci młodzi chłopcy nie zawsze mogą wychodzić, a mogą ćwiczyć tenisa stołowego - dodaje Radosław Zając.
 
 
Okazuje się, że młodzi wychowankowie ośrodków wychowawczych bardzo chętnie grają w tenisa stołowego.
 
- Można powiedzieć, że tenis to moja pasja. Kiedy trafiłem do ośrodka, nie miałem co robić i w tym się odnalazłem. Trenuję już ponad 2 lata. Udział w zawodach pozwala reprezentować swój ośrodek i daje to różne przywileje, np. wcześniejsze wyjazdy do domu - mówi jeden z zawodników, Konrad Michalak z Lwówka Śląskiego.
 
 
W Aqua Zdroju już po raz kolejny organizowane są zawody tenisa stołowego. Są tu doskonałe warunki do organizacji tego typu imprez. 
 
- To kolejna impreza rangi mistrzostw Dolnego Śląska. Co roku organizujemy 10 do 15 turniejów rangi wojewódzkiej lub krajowej. Aqua Zdrój gości więc tenisistów reprezentujący praktycznie każdą rangę - mówi menadżer sportu i trener tenisa stołowego w Aqua Zdroju Tomasz Durajczyk.
 
W zawodach wzięło udział 55 zawodników, każda z placówek mogła zgłosić maksymalnie 3 zawodników. 

Rywalizacja drużynowa – chłopcy 
Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w  Babimoście
Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie  
III miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zespole Placówek Specjalnych w  Nysie 
 
Rywalizacja indywidualna (dziewczęta)
Mistrzyni Dolnego Śląska – Wiktoria Ligenza (MOW Sobótka)
Vicemistrzyni Dolnego Śląska  – Kinga Lisowska (MOW Sobótka)
III  miejsce – Julia Strychalska (MOW Sobótka) 
 
Rywalizacja indywidualna (chłopcy)
Mistrz Dolnego Śląska – Kewin Gruszka (MOW Nysa) 
Vicemistrz Dolnego Śląska – Jacek Jakubowski (ZPO Strzelin)
3 miejsce – Łukasz Tęcza (MOS Walim) 

 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno