Ponad tysiąc eko-toreb w rękach świdniczan
Wielkim sukcesem zakończyła się akcja „wymień foliówkę na eko-reklamówkę”. Do rąk świdniczan trafiło ponad tysiąc ekologicznych toreb.Kolejna edycja ekologicznej zamiany jest planowana jeszcze w tym roku.
Już w pierwszych dniach trwania wymiany było wiadome, że przekroczona zostanie założona na początku ilość 600 sztuk eko-toreb. Przez 5 dni do Urzędu Miejskiego oraz Wieży Ratuszowej, gdzie można było dokonać zamiany, zgłosiło się ponad 1000 mieszkańców miasta. Każdy w myśl hasła „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” otrzymał w zamian za plastikową reklamówkę ekologiczną torbę z logiem „Czysta Świdnica”. Warto zapamiętać, że torby wykonane z materiałów takich jak bawełna czy juta są znacznie trwalsze, praktyczniejsze oraz mniej szkodliwe dla środowiska niż te zrobione z plastiku czy nawet papieru.
 
- Zainteresowanie naszą inicjatywą pokazało dobitnie, że świdniczanom zależy na środowisku, co bardzo nas cieszy. Chcemy zintensyfikować nasze działania nastawione na edukację ekologiczną oraz akcje społeczne. Na pewno raz jeszcze zorganizujemy wymianę foliowych reklamówek na eko-torby z logiem „Czysta Świdnica” – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta. 
 
 
Jeżeli nie udało się Państwu skorzystać z wymiany, to prosimy o cierpliwość. Kolejna tego typu akcja planowana jest już w kwietniu tego roku. O szczegółach poinformujemy niebawem.
 
opr. plr
foto: UM Świdnica
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno