Nowy żłobek w Głuszycy

860 000 zł w tym 460 000 z rządowego programu Maluch + zostało przeznaczone na przerobienie budynku byłego gimnazjum w Głuszycy na żłobek. Dzięki temu powstało miejsce, które może przyjąć 60 dzieci. 

- Zdecydowanie radość jest ogromna z tego względu, że wielu rodziców oczekiwało na tę inwestycję. Nawet przed tą uroczystością rodzice przynosili podania, by zapisać tutaj dzieci. Na pewno inwestycja tego typu była potrzebna w Głuszycy. Mamy teraz 40 miejsc żłobkowych. Myślę, że w przyszłości będzie te miejsca jeszcze powiększyć. - mówi dyrektor żłobka, Aneta Kalenik.
 
Żłobek powstał w bardzo szybkim tempie. Prace rozpoczęły się latem zeszłego roku, a zostały zakończone już w grudniu. 
 
- Troszeczkę czekaliśmy, bo decyzję otrzymaliśmy w tamtym roku. Latem rozpoczęliśmy działania projektowe i do 31 grudnia mieliśmy koniec robót budowlanych, zostały tylko odbiory, wyposażenie i z dniem 2 kwietnia ruszył długo oczekiwany żłobek w ramach programu rządowego Maluch+. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
Budynek będzie czekać na kolejne inwestycje. Ma w nim również powstać przedszkole.
 
- Dzisiaj mamy 40 dzieci, żłobek jest przystosowany na 60. Wiem, że są osoby, które już bardzo chętnie podeślą nam kolejne dzieciaczki. Sama radość. Widzimy, że to potrzebna inwestycja dla gminy Głuszyca. W przyszłości chcemy ten budynek po byłym gimnazjum zaadaptować na przedszkole, które będzie utrzymane w tym samym stylu. Kolejne inwestycje w tym obiekcie na pewno nas czekają.  - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
- Tego typu inwestycje są inwestycjami najważniejszymi. To są inwestycje w nasze pociechy czyli w naszą nadzieję. Jest mi niezmiernie miło, że mogę reprezentować rząd Prawa i Sprawiedliwości tutaj w Głuszycy na Dolnym Śląsku, tym samym program Maluch+. 460 000 zł dla budżetu Głuszycy to duży zastrzyk, pozwalający stworzyć tego typu piękny obiekt dla dzieci. - mówi wicewojewoda dolnośląski, Kamil Zieliński. 
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno