Menu

Mamy to !!! Górnik wygrywa 3 mecz play-off

Górnik Zamek Książ wygrywa z Kotwicą Kołobrzeg trzeci mecz w play-off 1 Ligii Koszykówki 95:86. Rewelacyjna czwarta kwarta w wykonaniu biało-niebieskich, którzy odrobili straty i "dorzucili swoje".

Biało-niebiescy weszli do play-off z 2. miejsca. W pierwszym meczu pokonali po dogrywce Kotwicę Kołobrzeg 70:69. Bohaterem meczu był Krzysztof Jakóbczyk. Drugie spotkanie Górnicy zakończyli wynikiem 94:83. Oba spotkania rozegrano w hali wałbrzyskiego Aqua Zdroju.

Dziś w Kołobrzegu Górnik pokonał Kotwicę 95:86. Po wyrównanej pierwszej kwarcie biało-niebiescy wygrywali jednym punktem (25:24), ale po drugiej kwarcie Kotwica wyszła na prowadzenie (42:48). Trzecia, bardzo wyrównana kwarta zakończyła się wynikiem 79:77 dla zawodników z Kołobrzegu. Duża mobilizacja koszykarzy Górnika w czwartej kwarcie — Górnicy odrobili stratę i "dorzucili swoje" kończąc mecz wynikiem 95:86 (czwartą kwartę biało-niebiescy wybrali 25:9).

Górnik Zamek Książ Wałbrzych
K. Jakóbczyk - 18 pkt, D. Jackson - 17 pkt, M. Góreńcyk - 15 pkt, P. NIedźwiedzki - 14 pkt, D. Durski - 12 pkt, P. Wilk - 8 pkt, W. Kowalenko - 7 pkt, K. Margiciok - 2 pkt, H. Pabian - 2 pkt.

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg
R. Nelson - 23 pkt, P. Dzierżak - 22 pkt, D. Ziółkowski - 16 pkt, P. Wydra - 9 pkt, D. Pieloch - 9 pkt, Ł. Klawa - 5 pkt, J. otylwski - 2 pkt.

Przed kosykarzami Górnika półfinały, biało-niebiescy zmierzą się  z SKS Fulimpex Starogard Gdański lub WKS Śląsk II Wrocław. Pierwsze dwa mecze 4 i 5 maja w hali wałbrzyskiego Aqua Zdroju.